Custom Search
Sort by:
Relevance
Relevance
Date
Web
 
 
 

اتحادیه صنایع چوب و درودگران آباده

ورود کاربر

تبلیغات در سایت اتحادیه درودگران

 

اعضا محترم جهت هماهنگی و تبلیغ در سایت به ساختمان مجمع امور صنفی شهرستان اباده و دبیر اتحادیه مراجعه فرمایید

آگهی فراخوان ثبت نام از داوطلبان عضویت در هیات مدیره و بازرسان اتحادیه صنف درودگران وصنایع چوب شهرستان آباده98..99

لذا از کلیه اعضای محترم اتحادیه صنف درودگران و صنایع چوب دعوت بعمل می آید در صورت تمایل به داوطلبی عضویت در هیات مدیره و یا بازرس جهت ثبت نام در تاریخ تعیین شده با مراجعه به سامانه ایرانیان اصناف به نشانی http://election.iranianasnaf.ir نسبت به تکمیل پرسشنامه و بارگذاری تصاویر شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و عکس پرسنلی خود اقدام و اصل تصاویر مدارک مذکور را به همراه سه قطعه عکس پرسنلی ۴*۳ به دفتر هیات اجرایی انتخابات به نشانی آباده خ اصناف یا، اداره صنعت، معدن و تجارت، واحد امور اصناف ارائه فرمایند.

شایان ذکر است داوطلبان میتوانند شخصاً با در دست داشتن مدارک یاد شده ضمن مراجعه به دفتر هیات اجرایی برگزاری انتخابات نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند.

شرایط داوطلبان عضویت در هیات مدیره اتحادیه عبارتست از :

تابعیت جمهوری اسلامی ایران
اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران
نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر
عدم ممنوعیت تصرف در اموال، مانندحجر، ورشکستگی و افلاس
عدم اعتیاد به مواد مخدر
عدم اشتهار به فساد
داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای افراد فاقد سابقه عضویت در هیات مدیره
حداکثر سن در زمان ثبت نام هفتاد و پنج سال
داشتن پروانه کسب معتبر دائم
داشتن وثاقت و امانت

هیات اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی شهرستان آباده

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از ثبت ملی نخستین شهر صنایع دستی استان خبر داد و گفت: در شورای انتخاب شهرها و روستاهای ملی که زیر نظر معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور فعالیت می کند، آباده به عنوان شهر ملی منبت معرفی شد.
امیری افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در مرحله نخست سه شهر آباده، شیراز و فیروزآباد به ترتیب برای شهرهای ملی و جهانی منبت، خاتم و گبه انتخاب شدند که در حال حاضر شهر آباده به عنوان شهر منبت معرفی شد.

وی، با بیان اینکه انتخاب شهرها بر مبنای معیارهایی چون اصالت و قدمت و خاستگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی اتنخاب شدند اظهار امیدواری کرد : هرچه سریعتر شهرهای شیراز و فیروزآباد نیز به فهرست شهرهای ملی بپیوندند.

او با بیان این که خاستگاه هنر منبت شهر آباده است افزود: بی شک این عنوان می تواند تاثیر به سزایی در معرفی هنر منبت در ابعاد ملی و جهانی داشته باشد.

در شورای انتخاب شهرها و روستاهای ملی ، شهر آباده در رشته منبت، شهر زنجان در رشته ملیله‌کاری، شهر کاشان در رشته نساجی سنتی، شهر ایرانشهر در رشته سوزن‌دوزی، شهر بجنورد در رشته گلیم سفره کردی، شهر ایلام در رشته گلیم نقش برجسته، شهرکرد در رشته نمد، روستای فش استان کرمانشاه در رشته ساز‌های سنتی، روستای بسک خراسان رضوی در رشته ابریشم کشی، روستای قاسم آباد استان گیلان در رشته چادرشب بافی و روستای بیدکردویه استان کرمان در رشته گلیم چهل ماشوله ثبت ملی شدند.
شهر تهران در رشته شیشه، روستای سمقاور استان مرکزی در رشته منبت، روستای کردوان استان بوشهر در رشته عبابافی، روستای هرسین استان کرمانشاه در رشته گلیم و شهر ارومیه استان آذربایجان غربی در رشته ریزه‌کاری چوب نیز پس از بررسی مجدد و در صورت رفع نواقص ثبت می‌شوند.
منبت ، هنر کنده کاری و حکاکی نقش های مختلف بر روی چوب است که این نقش ها می تواند گل، پرنده، نقش های ذهنی و تلفیقی از نقش های یاد شده باشد.
هنر منبت کاری در فارس بیشتر در شهرهای آباده و شیراز رواج دارد و هنرمندان بی شماری در خدمت این هنر و صنعت بوده اند و امروزه در بسیاری از موزه های جهانی آثار هنری منبت کاران استان وجود دارد.

کهن ترین آثار منبت کاری در استان فارس صندوق منبت بقعه متبرکه سید میر محمد(ع) درشیراز است که متعلق به سده هفتم هجری قمری است.
این صنعت دستی در صنایع مبل سازی، قابسازی، در و پنجره های چوبی، تابلوسازی و تزیین مکان های مذهبی کاربرد دارد.

شهرستان آباده در ۲۷۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد .

سایر دسته بندی : 
هیات مدیره اتحادیه درودگران

رئيس

عباسعلی تشکر

 

نایب رئیس اول

محمد صادق بخشی

 

نایب رئیس دوم

مجتبی خالو احمدی

 

دبیر

میثاق صمیمی

 

خزانه دار

داود مصلحی

بازرس

ماشااله عزیزیان

 

 

 

 

ارسال انتقادات و پیشنهادات به سامانه

30006308400400